مفتخریم که با یک مشت گاو طرفیم! 

و صد البته كه گاوها آن‌قدر هم گاو نیستند. عقلشان به یک سری مسائل می رسد.
مثلاً گاوها می دانند که زبان آدمیزاد را بلد نیستند و می فهمند که نمی توانند به شهر بیایند و شیر اضافه شان را شخصاً به مردم بفروشند و به جایش علوفه بخرند! . آخرش، یک مشت گاو که عقل و بارشان بیشتر از بقیه بود جمع شدند و با هم صحبت کردند. بعد با ما صحبت کردند، بعد ما با هم صحبت کردیم و آخرش همه با هم صحبت کردیم و قرار شد ما بشویم نماینده گاوها در شهر. چون هم شما را می شناسیم، هم گاوها را و هم این که تخصصمان تهیه مواد لبنی درجه یک و سالم است. و الان حدود سی سال است که شیر تازه درجه یک را از گاوها تحویل می گیریم، مثل آدم رویش کار می کنیم تا تروتمیز و بهداشتی شود و با آن محصولات لبنی سالم و مقوی درست می کنیم تا هر وقت هوس پنیر و خامه و شیر درست و حسابی کردید کارتان راه بیفتد. خلاصه... گاوها راضی، ما راضی... ایشالا شما هم راضی.
 
 

اون روزا از این خبرا نبود!

قدیم ندیمآ که مثل الان شیر و محصولات لبنی سالم همه جا نریخته نبود. آن روزها همه مجبور بودند شیر را قبل از مصرف بجوشاند تا یک وقت دچار عفونت و مرض نشوند. تب مالت، حصبه و صدجور مرض و بلا از شیر و لبنیات به آدمیزاد منتقل می شد. بخش هایی از بازار لبنیات هنوز در دوران بعد ماقبل تاریخ بود. دیدیم که می شود کاری کرد کارستان. جوری که هم حاصل زحمات گاو و گوساله ها حرام نشود و هم مردم بتوانند با خیال راحت به سراغ محصولات لبنی بروند. خوشبختانه امروز هم وضع گاوها و تولیدکنندگان بهتر شده و هم لبنیات بهداشتی و سالم در هر کوی و برزنی هست. واقعاً خوشحالیم که تلاش جمعی ما و دیگر همکارانمان باعث شده امروز، بهداشت و سلامتی مواد لبنی برای همه عادی شده باشد.
سی سالی هست که در این کاریم. قربان صدقه خودمان نرفته باشیم، خط تولید و تکنولوژی بسته بندی ما جزو بهترین های ایران، منطقه، آسیا، دنیا و منظومه شمسی است. متخصصین ما آنقدر در کارشان تجربه و تخصص دارند که مجبور شدیم یکی (که دکترای قدردانی دارد) را استخدام کنیم تا مدام از آن‌ ها تشکر و قدردانی کند.
ولی از شوخی گذشته، تکنولوژی تتراپک جزو بهترین سیستم های آماده سازی و بسته بندی در جهان است که امکان حفظ سلامت محصولات بدقلقی مثل لبنیات را برای چندین و چند ماه فراهم می کند... بدون نیاز به افزودنی‌ یا نگهدارنده های مضر و فقط به واسطه پاکت‌های مخصوص هفت لایه که از نفوذ هر جور میکروب و آلاینده جلوگیری می کند. خلاصه کلام، همه جمع شده ایم تا محصولی سالم به دست شما برسد.
 

دستپخت محلی
در ابعاد صنعتی

آماده‌سازی شیر خام برای مصرف آدمیزاد، به اندازه پالایش نفت کار می برد و باید دقیق باشد... و از آنجا که گاوها هیچ تخصصی جز تولید شیر خالص ندارند، مجبور شده ایم کلی مهندس و متخصص و دکتر تغذیه و تکنسین های حرفه ای را دستچین کنیم. امروز حدود ۴۵۰ نفر در کارخانه ما در قزوین، هر روز مشغول تبدیل شیر خام به محصولات لبنی متنوع مورد پسند شما هستند.
البته، سال ها است که تولید محصولات سالم و بهداشتی را یاد گرفته‌ ایم و منتی بر سر شما نیست... این وسواس و دغدغه خودمان است. ولی آن چه (امیدواریم) ما را از دیگران متمایز کند، شناختی است که از شما و ذائقه ایرانی داریم. یعنی می توانیم با استانداردهای امروزی ،محصولات متنوعی را بر مبنای ذائقه ی جمع بسازیم. البته تا خودتان امتحان نکنید باور نمی کنید.

سحرسان فرزند شرکت فرآورده‌های لبنی و پروتئینی سحر است. یعنی هم جدید است و هم پشتوانه سی سال تجربه را پشت سر دارد.

 
 

شیر كه از گاو جدا شد، تازه كار ما شروع می شود.

واضح و مبرهن است كه گاوها شیرشان را دوست دارند. خیلی بیشتر از ما آدم ها. بالاخره برای تولیدش كلی زحمت می كشند. تولید شیر منبع درآمد خود و خانواده هایشان به حساب می آید. برای همین است كه هیچ گاوی دل خوشی از تلف شدن شیرش ندارد. تعریف از خود نباشد، ما در حد وسواس به جزئیات تولید محصولات لبنی اهمیت می دهیم. چیزهایی كه برای دیگران دستآورد و افتخار است برای ما جزو بایدها است.
شیر و هر آن چه از آن ساخته می شود باید تازه، سلامت و بهداشتی باشد. مردم كه مسخره كسی نیستند كه شیر ترش و خامه فاسد و پنیر خراب بخرند و بخورند و مریض شوند . همه چیز باید آن قدر تر و تمیز و راست و ریس پیش برود كه آب در دل كسی تكان نخورد.
 
 

حق با ماها است!

ما و شما نداریم! حق همه است كه محصولات سلامت و بهداشتی در دسترسشان باشد و نگران بهداشت خوراكشان نباشند. به همین دلیل از چند دهه پیش خط تولیدی راه انداخته ایم كه كاملاً بهداشتی است و مدام كنترل میشود.
 

فساد لبنی جزو بدترین فسادها است؟

محصولات لبنی بفهمی نفهمی بد قلق هستند. كمی آلودگی، گرما یا نگهداری غلط نابودشان می كند. كه البته علاجش هم موجود است. فرآوری درست با بسته بندی درست! بسته بندی فقط برای قشنگی نیست... كاربرد دارد.
بسته بندی تتراپكی سحرسان نه تنها می تواند طول عمر محصولی كه دو روزه فاسد می شود را تا ماه ها افزایش بدهد و تنوع اندازه و كاربرد به وجود بیاورد... در نهایت، چون طول عمر محصول بیشتر می شود، برای مصرف كنندگان مقرون به صرفه هم هست.
 
 

همه چیزهموژنیزه، استریلیزه، مودب، اخلاقی

در این دوره زمانه تولید محصولات لبنی غیر استریلیزه و غیر هموژنیزه خجالت دارد. ما كه از روز اول رویمان نشد! هر قطره شیری كه وارد سازمان ما می شود به روش Ultra High Temperture یا همان UHT... یا همان روش فرادما از هرگونه باكتری یا میكروب پاك می شود (...كه می شود همان گرم و سرد كردن سریع خودمان... ولی از نوع دقیق و علمیش). هموژنیزه هم می كنیم. یعنی همه شیرهایی كه از گاوها تحویل می گیرم را مخلوط، درجهبندی و یكسان می كنیم تا بتوانیم هر روز همان شیری را بسازیم كه دیروز ساخته بودیم. احتمالاً هیچ كدام از این ها نه مشكل شما است و نه برایتان فرق چندانی می كند. حتی تقریباً مطئنیم كسی زحمت خواندن این بحرطویل را هم به خودش ندهد. ولی چه كنیم كه این ها دغدغه و وسواس ما و تیم ما است. شاید اگر بدانید خیالتان راحت تر شود و كمتر نگران كیفیت و سلامت خورد و خوراكتان شوید و به اصل زندگی برسید.
 
 

اگر جا داشت...

لبنیات همین جوری هم پر خاصیت است... ولی خب بدن آدمیزاد به یک سری چیزهای دیگر هم احتیاج دارد. مثلاً ویتامین! برای همین است که ما سعی می‌ کنیم  تا آن جا که ممکن است شیر و سایر محصولاتمان را ویتامینه کنیم. به خصوص ویتامین د که انگار این روزها همه کمبودش را دارند. ولی شما چیزی به گاوها نگویید که حساس هستند و ممکن است به دل بگیرند.